192.168.l.l Türkcell Superonline Giriş

İnternete girmek için kullanmakta olduğumuz sağlayıcılardan biri de Türkcell GSM operatörüne ait olan Süperonline olmak ile beraber bu alternatifi tercih eden kişilerine merak ettiği en konuların başında 192.168.l.l Turkcell Süperonline giriş bilgileri gelmektedir. Çünkü kullanmakta olduğumuz internet sağlayıcısı ve modem ile alakalı yapılacak olan tüm ayarlarda bu IP adresini kullanmamız gerekmektedir. Bahsi geçen bu IP adresi ile alakalı olan işlemlerden bazıları ise yazımızın devamında belirttiğimiz gibi olmaktadır.

 1. Sahip olduğumuz modem ile alakalı olarak tüm şifre ve güvenlik işlemleri yapmak. Şifre belirlemek, şifre değiştirmek ya da şifre kaldırmak.
 2. Modemimize isim vermek, isim değiştirmek ya da ismini kaldırmak.
 3. Modemimizde kullanılmakta olan kablolu bağlantı kanallarını arttırmak amacı ile yeni bir port açmak ve bu sayede istediğimiz kadar cihazı kablolu olarak modemimizin internet ağına bağlamak.

Mevcut olan bir kablolu bağlantı ağlarını kapatmak için port kapatma işlemi yapmak.

 1. Kullanılmakta olan kablolu bağlantı ağlarını düzenlemek ve bu konuda ayarlamalar yapmak için LAN bağlantılarını düzenlemek.
 2. Yine kullanılmakta olan kablosuz bağlantı ayarlarını düzenlemek amacı ile WLAN sistemi ile alakalı olarak işlemler yapmak.
 3. Herhangi bir uydu bağlantısı ya da karasal TV bağlantısı olmaksızın direk olarak WİFİ TV ayarlamaları sayesinde televizyon yayını ayarları sağlayabilmek.
 4. Yine hiçbir kamera ve benzeri cihaz olmaksızın internet bağlantısı aracılığı ile fotoğraf ve video çekme ya da bunları paylaşabilmek.
 5. Otomasyon ve paylaşım ayarları yapmak ve buna ve buna benzer daha pek çok farklı ayarlardır.

Sorun191.168.2.1 Modem Arayüzüne Giremiyorum


192.168.l.l Modem Şifresi Değiştirme

Yapılmakta olan en çok işlemler arasında şifre değiştirme mevcut olmak ile beraber bu aşamada yapılması gereken aşamaları aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilme olanağınız mevcut  olmaktadır.

 1. İlk olarak kullanmakta olduğunuz cihazda yüklü olan tarayıcının adres çubuğuna yazımızın başında da belirtilmekte olan 192.168.0.1 ni girmeniz gerekmektedir.
 2. Bu işlemi yaptıktan sonra ise karşınıza yeni bir sayfa çıkacak ve ayarlama yapmak üzere işlem gerçekleştirme olanağınız bulunan sayfaya ulaşmanız sizden bir takım bilgiler talep edecektir.
 3. Söz konusu olan bu bilgiler kullanıcı adı ve şifre olmak ile beraber söz konusu olan bu internet sağlayıcısı için kullanacağınız kullanıcı adı “superonline” şifre ise “admin” ya da boşluk olmaktadır.
 4. Bu bilgileri girdikten sonra her türlü ayarlamaları yapabileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden de ayarlamalar kısmından şifre değiştir sekmesine gelerek gerekli olan şifreyi belirleyebilirsiniz.
 5. Bu aşamada tavsiyemiz kendi güvenliğiniz için kayda değer derecede zor bir şifre oluşturmanızdır.

192.168.l.l Modem Şifresi Değiştirme

Yine yukarıda belirtilmekte olan giriş işlemlerinin hepsini tek tek yapmanız WİFİ şifresi değiştirmek için gerekli olan sürecin ilk aşaması olma özelliği taşımak ile beraber bu sefer şifre olarak kendi belirlediğinizi girmeniz gerekmekte daha sonra yine ayarlar sekmesi üzerinden WİFİ şifrenizi ayarlamanız mümkün olabilmektedir.


Bilgi: 192.168.l.l Wifi Şifre Değiştirme


Türkcell Superonline ile Kullanılabilen Modem Markaları

 

Bahsi geçmekte olan ülkemizin en hızlı ve en çok tercih edilen internet sağlayıcısı ile uyumluluk göstermekte olan belli başlı modem markaları mevcut olmak ile beraber bunlar arasında en çok kullanılanı ve en çok dikkat çekenleri aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır:

 1. Actiontec
 2. Actiontec Verizon
 3. Airties RT210 (
 4. Allied Telesyn
 5. Apache
 6. Artes
 7. Asus
 8. Aztech
 9. Aztech
 10. Bec
 11. Billion
 12. Billion Bipac
 13. Bross 168.1.1C-Com
 14. Cnet
 15. Creative
 16. Dibeg 108
 17. D-Link
 18. Datron ETHERNET
 19. Datron USB
 20. Dost GVC
 21. DryTek
 22. Dynalink
 23. Edimax
 24. E-Con
 25. Eicon Diva
 26. Everest
 27. Fishnet
 28. Flynet
 29. Speedstream
 30. Speedcom
 31. SpeedTouch 330
 32. SpeedTouch
 33. Thomson
 34. Tecom
 35. Tp-Link
 36. US Robotics
 37. Zoom X Serisi
 38. ZTE XDSL
 39. ZTE ZXDSL
 40. ZyXEL ve buna benzer daha pek çok farklı modemdir.

Eğer siz de hali hazırda bir Turkcell Superonline kullanıcı iseniz son yazımızda yapmak istediğiniz pek çok ayarlama ve düzenleme ile alakalı olan bilgilere ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Alakalı : , , ,

0 thoughts on “192.168.l.l Türkcell Superonline Giriş”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir