192.168.l.l Wifi Şifre Değiştirme

İnternet ağımız ve kullanmakta olduğumuz modemler ile alakalı olarak işlem yapmak istediğimiz zamanlarda kullanmamamız gereken pek çok farklı IP adresi mevcut olmak ile beraber bunlardan biri 192.168.l.l olmaktadır. Bu IP adresi üzerinden giriş yaptığımız zaman gerçekleştirme olanağı bulabileceğimiz oldukça fazla ve oldukça faydalı işlemler mevcut olmak ile beraber şüphe yok ki en sık yapılan ve bu duruma paralel olarak da en çok merak edilen işlem 192.168.l.l Wifi Şifre Değiştirme olmaktadır.

192.168.l.l Nasıl Giriş Yapılır?

Eğer siz de kullanmakta olan modeminize ait olan kablosuz bağlantı ağı şifresini ya da diğer bir deyiş ile WİFİ şifresini değiştirmek istiyorsanız bu aşamada ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için de bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir tarayıcıyı açmak ve adres çubuğuna da mevzu bahis olan IP adresini girmek gerekmektedir. Daha sonra karşımıza yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekran üzerinden de kullanıcı adı ve şifremizi girmek sureti ile gerekli olan giriş işlemini son derece  rahat bir şekilde tamamlama olanağı bulabilirsiniz.

192.168.l.l Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Eğer söz konusu olan giriş işlemini tamamladı iseniz bu aşamada talep etmekte olduğunuz kablosuz bağlantı şifresini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bunun için ise aşağıda belirtilmekte olan adımları tek tek takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Yukarıda anlatılmakta olan giriş işlemini yaptıktan sonra karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır. Bahsi geçmekte olan bu ekran üzerinden “kablosuz şifresi” bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
  2. Daha sonra ise istediğiniz herhangi bir şifreyi belirleyerek girebilirsiniz.
  3. Ancak anlatılmakta olan bu IP adresi üzerinden oldukça farklı modemler ile alakalı olan işlemleri gerçekleştirmek mümkün olduğundan direk olarak giriş işleminden sonra kablosuz şifresi bölümüne ulaşamaz iseniz bu aşamada standart menü sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
  4. Bu sekme üzerinden de kablosuz bölümünü bulmalı ve oraya tıklamalıyız.
  5. Daha sonra da şifre işlemleri sekmesi aracılığı ile talep etmekte olduğunuz işlemi yapabilirsiniz.
  6. Bu aşamada önerimiz güvenilir ve tahmin edilmesi zor bir şifre belirlemenizdir.

Kaynak: http://www.19216811.gen.tr

Alakalı : , ,

0 thoughts on “192.168.l.l Wifi Şifre Değiştirme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir