192.168.l.l Tilgin

İnternete bağlanmak için kullanmakta olduğumuz pek çok farklı markada modem olmak ile beraber her biri ile alakalı olarak yapılacak ayarlama ve düzenlemelerde kullanılacak ola sistem farklılık göstermekte olup bu durum sebebi ile bugünkü yazımızda açıklayacağımız konu 192.168.l.l Tilgin marka modem ve bununla ilgili ayarlama yapmaktır. Bu aşamada yapılacak olan hemen hemen her türlü işlem yazımızda belirtilerek söz konusu markada modem kullanmakta olan kişilerin yapacağı her türlü işlemde kolaylık sağlanması amaçlanmaktadır.

192.168.l.l Tilgin Nasıl Giriş Yapılır?

İlk aşamada modemimiz ile alakalı olarak işlem ve ayarlama yapmak için giriş işlemini gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bunun için ise sırası ile aşağıdaki adımları takip etmek bizi sonuca ulaştırmak için yeterli olacaktır.
1. İlk olarak internete bağlanmak için kullanmakta olduğumuz cihazımızda yüklü olan tarayıcıya giriş yaparak mevcut olan adres çubuğuna 192.168.l.l IP adresini yazmamız gerekmektedir.
2. Bu işlemden sonra karşımıza bir giriş sayfası açılacaktır. Bu sayfada da bizden bir kullanıcı ve şifre talep edilmektedir.
3. Tilgin marke modem için mevcut olan kullanıcı adı “tilgin”, şifre de “admin” ya da “1234” olarak belirlenmiştir. Bu bilgileri girerek giriş işlemini son derece rahat bir şekilde yapma olanağı yakalayabilirsiniz.

192.168.l.l Tilgin Hangi Ayarlamalar Yapılır?

1. Modem kurulumu yapma,
2. Modem ismi koyma kaldırma değiştirme,
3. Yine aynı şekilde modem şifresi koyma, kaldırma değiştirme,
4. NAt ayarları yapma,
5. LAN ayarları yapma,
6. WLAN ayarları yapma,
7. Otomasyon ayarları yapma,
8. Paylaşım ayarları yapma,
9. Güvenlik duvarı ile alakalı düzenlemeler gerçekleştirme,
10. IP TV ayarlamaları yapma,
11. IP kamera ayarlamaları yapma ve buna benzer daha pek çok farklı işlemdir.
Eğer sizin de internete bağlanma amacı ile kullanmakta olduğunuz modemin markası Tilgin ise yapılacak hemen hemen her türlü işlem, ayarlama ve düzenlemeyi anlatılmakta olan bu bilgiler dahilinde son derece rahat bir şekilde gerçekleştirme imkanınız mevcut olmaktadır. Yapılabilecek diğer farklı işlemler ve belli başlı sorunlar için ise modeminizin kullanma kılavuzundan yardım alabilirsiniz.

Alakalı :

0 thoughts on “192.168.l.l Tilgin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir