Pirelli Modem Ara Yüzüne Giriş Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Pirelli modeminin ara yüzüne nasıl giriş yapabileceğinizi anlatacağız. Modemlerin ara yüzlerine ip adresleri sayesinde girebilirsiniz. Ve bu ip adresleri modemden modeme farklılık göstermektedir. Pirelli modemi için kullanabileceğiniz ip adresi 192.168.1.1 olarak belirlenmiştir. Şimdi adım adım modemlerin ara yüzüne nasıl giriş yapılacağını görelim.

  1. İlk olarak bilgisayarınızın modeme bağlı olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra bilgisayarınız ile internete bağlandığınızdan emin olun.
  2. Kullandığınız tarayıcıyı açın. Tarayıcının web sitesi giriş kısmına, yani adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basın. Eğer giriş sağlayamadıysanız, kullandığınız tarayıcıyı değiştirerek yeniden deneyin. Eğer tarayıcınız Google’a bağlanıyor ve arama yapıyorsa, ayarlardan bu seçeneği kaldırın ve yeniden deneyin.
  3. Bu işlemler sonucunda bir pencere açılacaktır. Bu pencerede kullanıcı adı ve şifre isteyen bir panel yer alır. Her modemin kullanıcı adı ve şifresi farklıdır. Modeminizin çeşidine göre değişen bu bilgiyi, internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Pirelli modeminizin kullanıcı adı “admin”, şifresi ise “ttnet” olarak belirlenmiştir. Eğer daha önceden bu bilgileri değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız modeminizi sıfırlamanız yani fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekmektedir.
  4. Bu işlemleri sırasıyla tamamladığınızda, modeminizin ara yüzüne giriş yapmış bulunursunuz.

 

Alakalı :

One thought on “Pirelli Modem Ara Yüzüne Giriş Nasıl Yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir