Cep Telefonundan Modem Şifresi Değiştirme

Teknolojinin değişmesiyle birlikte modem kutularımızın kullanımı yavaş yavaş azalmaya başlamıştır. İnternet günümüzün en çok kullanılan materyali olduğu için, hayatımızdaki her şey bu materyali daha kolay kullanmaya adapte olmuş şekilde geliştirilmektedir. Şüphesiz bunun en büyük örneklerinden biri taşınabilir modemlerdir.

Taşınabilir modemler, cep telefonu gibi küçük nesnelerdir. Cebinize, çantanıza sığabilecek kadar küçük olan bu nesnelerin kullanımı da oldukça basittir. Yalnızca Power tuşuna basarak açıp kapatabileceğiniz bir alet olan bu modemlerin internet kotası sınırlıdır. Bu nedenle cep telefonlarınızın internetleri ile de karşılayabileceğiniz bir ihtiyaçtır.


Bilgi: TTNET tp link modem şifresi değiştirme


Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Akıllı telefonlarınızın bir özelliği de taşınabilir modem olabilmeleridir. Yani taşınabilir bir internet sağlayıcısıdır aynı zamanda. Bu özellik telefonlarınızda mobil erişim noktası ve internet paylaşım merkezi ismiyle yer almaktadır. Eğer sizlerde telefonlarınızdaki internet paketlerini yakınlarınıza açmak ve bir nevi modem görevi görmesini sağlamak istiyorsanız, şu aşamaları takip edin.

  • İlk olarak telefonunuzun mobil verisini açın.
  • Ayarlar kısmına girin. Ve Bağlantı Ayarları yazan yere basın.
  • Bağlantı ayarları kısmından Bağlanabilir ve Taşınabilir Wi-Fi alanı ya da İnternet Erişim Noktası yazan kısma basın. Böylece bu özelliği aktifleştirmiş olacaksınız. Mobil Erişim Noktası ya da Ağ Paylaşım Merkezi olarak ya da Taşınabilir Wifi Hotspot şeklinde de yazabilir. Tüm bunlar telefonunuza, telefonunuzun modeline ve markasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat neredeyse her akıllı telefonda bulunan bir özelliktir.
  • Size modem olarak kullanacağınız bu ağ için kullanmak istediğiniz Ağ Adı sorulacaktır. Belirlediğiniz ismi girin. Daha sonra sizden istenen en az sekiz karakterli şifreyi girin. Karşınızdaki kişiler bu ağa bağlanabilmek için şifrenizi girmek durumundadırlar. Aynı zamanda karakterleri gösterebilme şansınızda vardır.
  • Belirlediğiniz bu şifreyi dilediğiniz an aynı işlemleri uygulayarak değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda Wifi şifrenizi unuttuğunuz zaman, yine bu alanda bulunan şifreyi görünür hale getirebilirsiniz. Böylece sürekli şifre değiştirmek gibi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Tüm bu işlemler sonucunda telefonunuz taşınır bir modem olacaktır. Ve izin verdiğiniz kişiler, şifreniz ile bu internetten faydalanabilecektir.

Alakalı :

2 thoughts on “Cep Telefonundan Modem Şifresi Değiştirme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir