TTNET tp link modem şifresi değiştirme

 “TTNET modem şifresi nasıl değiştirilir” yazımızda anlatıyoruz. Modemde şifre değiştirme olayı sürekli başımıza gelen bir durum ya modemde sıkıntı oluyor ya da bazı kişiler şifremizi öğreniyorlar.Bu sebeplerden dolayı kişilerin acilen modem şifrelerini değiştirmeleri gerekmekte. Eğer modem şifresini değiştirmeyi bilmiyorsak hemen tabi ki müşteri hizmetlerinin telefonda dakikalarca bağlanmasını bekliyoruz ve  bu da bize çok ama çok zaman kaybına sebep oluyor. Bu yazıdan sonra artık modeminizin ayarlarınızı kendiniz güncelleyebilir modem adınızı şifrenizi kendiniz belirlersiniz. Bunu yaparak modeminizi güvenli bir hale almış oluyorsunuz.Güvenlik önlemi almak tabi ki güzel bir şey çünkü ne internet kotanızı aşmış olursunuz ne de internet hızınız yavaşlamış olur.
İlk öncelikle arama motoruna 198.168.1.1 yazıyoruz.Bu şekilde Modemin ara yüzüne girmiş oluyorsunuz.Önümüze kullanıcı adı ve şifre ekranı çıkıyor önümüze.

Kullanıcı adı: admin ve Şifrede genelde ttnet oluyor.Ama bunu yapmadan önce modeminizin arka tarafında kapama açma tuşunun yanında Reset tuşu vardır bu tuşa bir iğne yardımıyla bastırmanız durumunda Reset atılacak ve artık modeminizin isim ve şifresini değiştirebilirsiniz.

tp-link
tp-link

Şimdi gelelim artık şifremizi değiştirme kısmına modeminizin ara yüzü açılıyor ve buradan kurulum ve hızlı kurulum seçenekleri var. Tabi ki hızlı kurulum seçeneklerini tıklamanız gerekiyor.kablosuz ağ sekmesine tıklıyoruz. Kablosuz bölümünde de kablosuz güvenliği kısmına tıkladığınızda açılan ekranda kablosuz ağ şifrenizi silip değiştirebiliyorsunuz. Daha sonra kaydet butonuna tıkladığınızda Yeni şifreniz oluşmuş olacaktır. Biraz beklemeniz gerekiyor.

Benim tavsiyem modeminizi bu işlemden sonra resetlemeniz ve Yeni bilgilerinizi bilgisayarınıza giriş yapmanız gerekiyor.Eğer Modemin şifresini unuttuysanız modeme arka arkada. 2. Veya 3 kere. Reset attığınızda Modemin alt kısmındaki ayarlara geri dönüyor buradan da tekrar işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. İşlemlerinizi dedim çünkü yukarıda açıkladım nasıl girebileceğinizi.

2 thoughts on “TTNET tp link modem şifresi değiştirme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir