191.168.2.1 Modem Arayüzüne Giremiyorum

Modeminizin internet ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer modeminizin ara yüzüne giremiyorsanız modeminizin açma kapama düğmesinin yanında ufak bir düğme var orası Reset düğmesidir. Modeminize Reset atmanız gerekir. Modemin bütün Işık’ları kapanacak ve tekrar yanmaya başlayacaktır. 191.168.2.1  ip adresiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda bağlantınızda bir sıkıntı olduğunu gösterir. Bunun için modeminizi kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekmektedir. Bir de bu şekilde bağlanmayı deneyin yüksek ihtimalle sorun çözülecektir. Son çare olarak yukarıda bahsettiğim gibi  modeminizin Reset düğmesine basın bu durumda sizin en fazla 10 dakikanızı alacaktır. Eğer bu şekilde de  bağlantı sağlayamıyorsanız bilgisayar   kabloya bağlı bir şekilde kalsın ve  bu şekilde kablosuz ağ ve kablosuz güvenlik ayarlarını yapmanız gerekir. Modeminiz yüksek ihtimalle ip almıyor dur.Yani ağlar arasındaki bağlantı yoktur.Kendinizin ip girişi yapmanız gerekmekte.

Modem Arayüzüne Nasıl Girerim

192-168-2-1
192-168-2-1

192.168.2.4

İp:192.168.2.4  girerseniz ip doğrulanacaktır.Bu işlemlerden sonra kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekiyor.veya kullanıcı adı admin şifre boş geçip tamam veya devam tuşuna bas. Daha sonrasında Modemin  ayarlarını en baştan kurman gerekecek. Modemin ayarlarının  nasıl girileceğini bir önceki yazımdan veya müşteri hizmetlerini arayarak kolayca girebilirsiniz.

Eğer tekrar sorunlar çözüme ulaşmıyorsa müşteri hizmetlerinden veya çağrı merkezinden teknik ekip talep edin dışarıdaki hattınızın kontrol edilmesi gerekiyor. Normal şartlarda bütün ayarınız tamdır. Hala hata veriyor ve girilmiyorsa kesinlikle modeminizi başka bir bilgisayarda deneyin. Yinede hata oluyor ise modeminiz arızalıdır. Farklı bir modemle  işleme devam ederseniz  sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Alakalı : , , , , ,

0 thoughts on “191.168.2.1 Modem Arayüzüne Giremiyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir