192.168.l.2

192.168.1.2 olarak url arama çubuğu kısmına bu yazıldığında sisteme admin olarak giriş yapmış olursunuz. Modem bilgilerinizi girmeden önce modem kullanıcı adı ve şifre bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Günümüzde en çok kullanılan modem adı ve modem şifresi şunlardır.”admin” şifre “ttnet” gibi bir çok modem adı ve bağlı olduğunuz internet firmasının adı yazmaktadır.Ve sisteme tam yetkili olarak girebilirsiniz.İşlemlerinizi daha kolay yapmanızı Ve her işleminize onay vermektedir.Fakat çok sıkıntılı bir konu bu çünkü tek başımıza bu erişimleri yapmamızı istemiyorlar sanırım. Hiç bir yerde bununla ilgili extra bilgiye rastlayamazsınız. Çünkü kendimde çok araştırdım Ve çok fazla bilgiye rastlayamadım. Herkesin şikayet ettiklerinden bir bu konun açıklığına kavuşturulmaması. Evet erişim yapabileceğimiz kodlar var ama bu kodları nasıl kullanırız bu kodlarla neler yapabiliriz hiç bir detaya yer verilmiyor. Yüksek ihtimallerde bizim ülkemizde kullanılmıyor olabilir. Çünkü araştırmalarım sonucunda sürekli Amerika’da yer aldığını  orada kullanıldığının sonucuna vardım. Evet farkındayım konu havada kalmış oldu ama araştırmalarım ve çalışmalarım sonucunda tekrar size bu konuyla ilgili aydınlatmada bulunacağım. Bilgi edindiğimde sizlerle detayları elimden geldiğince paylaşacağım.  Modemin arayüzüne girmek  için ilk önce 192.168.1.2 olarak arama çubuğuna yazmanız gerekiyor. Gelen sayfada ekran tamam direyen bu bölümü geçiyoruz. Adsl yazısı ve tıklanır ve altındaki bağlantı ayarlarına girilir.

192-168-1-2

açılan sayfada PVC VPI/VCI … diye yazar vc1 

 

        BURADA vc1 yazısına tıklanır. kullanıcı adı şifre bölümüne gelirsiniz… Burada Telekomdan verilen ttnet adresiniz ve şifreniz yazılır. Şifreniz en az 6 rakamdan oluşsun. Daha sonra kaydet tıklanır. Buradan kablosuz ağ  ayarlarında ağı  etkinleştirin kablosuz ağ adını yazmanız gerekiyor.Kullanıcı  adı olarak pc de bir ad yazmanız gerekiyor burada ne yazmak isterseniz bu bölümü doldura bilirsiniz.kanalı 6 olarak ayarlamanız gereklidir.G++  dolu olsun, bu işlemlerden sonra kaydeti tıklayın.

Güvenlik ayarlarından da web şifrelemeyi unutmayın. Buraya da önce girdiğiniz en az 6  rakamlı şifre yazılmalıdır. Bağlantı tıklandığında şifre ve ismi girip rahatlıkla girebiliyorsunuz internetinize. Bir çok kişi Modemin ara yüzüne girememekten yakınmaktadır. Sürekli ekrana hata çıkıyor ve web de bu sayfa bulunamıyor diyor. Modemin ara yüzüne giremediğiniz zaman internet ayarlarınızı güncelleyemezsiniz. Bu  durumda Eğer bağlantınızda problem var ise modem ara yüzüne giremezseniz çok büyük bir sorun bu da.

Bu konuyla ilgili ufak  bir detay daha var yazdığınız kodun yanlış olma ihtimali  yani bu kod 192.168.1.2 olmayabilir.Bunun için modeminizin modelini ve model numarasını iyice öğrenmeniz gerekiyor. Yanlış giriyor olabilirsiniz. Bu detaya da dikkat edelim lütfen. Bu işlemleri yapıp ya ve hala giremiyorsanız modeminizin ara yüzüne  sıkıntı modem kutunuzda olma olasılığı da var.Modeminizi bir kaç defa  Reset atmanızı tavsiye ederim.Yinede olmazsa modeminizi değiştirmeniz ve başka modem denemenizi öneriyorum.Tekrar olamasa internet hattınızda problem olduğunu düşüne bilirsiniz.Teknik bir destek almanız gerekiyor.Müşteri hizmetlerini arayıp teknik ekip gelmesi konusunda randevu oluşturabilir siniz.

192-168-1-2

0 thoughts on “192.168.l.2”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir