TP link modem şifre koyma ( Resimli )

Tp link modem şifre koymak gayet diğerlerine göre basittir. Bunu herkesin kolaylıkla yapabileceğini düşünüyorum. W+v ye bastığınızda gelen ekranda cm’den yazıyoruz ve tamam diyoruz.önünüze siyah bir ekran açılıyor. Buradan modem ara yüzümüzde nasıl gireceğinizi gösteriyor ve kod yazıyor.Ufak bir detayı atlamayalım modeminizin ara yüzüne girerken yapmanız gereken bilgisayarınız masa üstünde sıkıntı yok Eğer laptop ise modeme kablo aracılığı ile bağlanmanız gerekmektedir.

İlk olarak 192.168.1.1 olarak yazıp url kısmında aratıyoruz. Buradan sonra modemin ara yüzü açılıyor.Daha sonra buradan kurulum diyoruz. Kurulum dedikten sonra wlan kısmına tıklıyoruz. Bu bölümde ssıd olarak adlandırılan bir yer var burada kablosuz ağ adı yer alıyor. Buradan ağınızın ismini değiştirebiliyorsunuz. Buradan uygula diyoruz ki isim kaydedilsin. Daha sonra güvenlik kısmına tıklıyoruz ve ekran açılıyor. Burada şifre kısmı var  Yeni şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ve yeni  şifrenizi girerken Türkçe karaktere yer vermemeniz gerekiyor. Aşağıda da resimde girmeniz gereken yeri göstermiş..

arayuz-ayarlari
arayuz-ayarlari

Bazı modemlerde bu arayüzün değişiklik olduğunu görebiliyoruz. Ama sonuçta oluşan farklılık sadece tasarımda yani yani rengi turuncu değilde mavi veya menülerin ve yapılacak işlemlerin yerleri değişik örneğin yukarıda değilde solda gibi. Sonuçta hemen hemen tüm modemlerde ayarlar aynı olmalı zaten. Örnek bir resimden gördüğünüz zaman kendi ekranınızda çıkan panelden yapılacak işlemleri sırasıyla yapabilirsiniz. İşin mantığı kapmak önemli olan. Eğer yapamıyorsanız yine her zamanki gibi müşteri hizmetlerine muhtaç kalıyoruz.
Kolay gelsin.

0 thoughts on “TP link modem şifre koyma ( Resimli )”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir