192.168.l.l ZYXEL Arayüzüne Nasıl Girilir

Modemin ara yüzüne girebilmeniz için  görev çubuğuna 192.168.1.1 yazmanız gerekiyor.Bu sırada tabi i modeminizin modelini bilmeniz gerekiyor ki ona göre işleminizi yapmalısınız. Çünkü hemen hemen her modemin ara yüzü farklı olacaktır.

Modeminizin arayüzüne girebilmeniz için işlemleri sırasıyla yapmanız gerçekten büyük önem taşıyor yoksa sürekli geriye dönük işlem yapmanız gerekebilir ve bu durum baya uzun sürebilir. İlk önce modeminizi resetleme işleminden başlamalısınız. Resetleme işleminden sonra ışıkların tamamının yanmasını bekleyin ve 5 dakika en az modeminizin açık kalmasını sağlayın.

Modem resetlemeniz modeminizin şifresi genel olarak: “Ttnet veya 1234″ olarak bilinir.Eğer bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp öğrene bilirsiniz. 5 dakika bekmeyecekseniz eğer modem üzerindeki ışıkların hepsinin sabit hale gelmesini beklemelisiniz. Modem ışıkları yandıktan sonra şimdi kodlamayı yazabiliriz.

192.168.1.1 olarak yazılıp aratılmalı. Önümüze çıkan şifre ekranına yukarıda verdiğim 1234 veya ttnet şifreleri yazılmalıdır. Açılan ekranda oturum açın tuşuna basarak önünüze şifre ekranı açılacak Buradan Yeni şifre işleminizi tekrar oluşturabilirsiniz.uygula butonuna tıklayarak ayarlarımızı kaydedebiliriz.

Ağ ayarları menüsünden ağ ayarlarına tıklayın ve buradan geniş bant ayarlarına tıklamanız gerekiyor. Daha sonrasında geniş bant menüsünde ADSL kullanıcıysanız birinci satırdaki düzenle butonuna tıklamalısınız. Açılan ekranda kullanıcı adınızı şifrenizi girmeni gerekiyor. Uygula diyerek yaptığınız işlemleri kaydedin ve sonrasında modeminiz ip alacak ve yeşil ışık yanacaktır.

Buraya kadar normal ayarlarımızı ara yüzüne girerek yapmış bulunmaktayız. Şimdide yapmamız gereken kablosuz ağ ayarlarını yapmak zaten modemin ara yüzündeyiz Buradan kablosuz ağ ayarlarını tıklayınız. Kablosuz ağ şifre ve adı Modemin fabrika ayarlarındaki gibidir. Modemin kutusunun altında yer alıyor.

Güvenlik Modu kısmını WPA-PSK veya daha yüksek düzey bir şifreleme seviyesi olan WPA2-PSK olarak seçmenizi öneririm. Ön Paylaşımlı Anahtar kısmına en az 8 haneli kablosuz ağ şifrenizi yazınız, şifre oluştururken harf ve rakam kullanabilirsiniz. Burada belirlediğiniz şifreyi bilgisayarınızla kablosuz olarak Internete bağlanmak için kullanacaksınız. Ağ Adı(SSID) alanına, modeminizin kablosuz bağlantı ismini yazabilirsiniz. Kablosuz bir bilgisayardan ortamdaki kablosuz bağlantı noktaları arandığında modeminiz bu alana yazacağınız isimle görünecektir.

Şimdi internetinize kablolu ve kablosuz internete ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alakalı : , , ,

0 thoughts on “192.168.l.l ZYXEL Arayüzüne Nasıl Girilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir