192.168.l.l tp link ( Resimli Anlatım )

Kişiler Modemin arayüzüne genelde girmekte sıkıntı çekiyorlar ve bir çok şikayet var bu konu hakkında.Bu konunun en başında ise modeme Reset atıldıktan sonra kısa bir süre de bağlantı kuruluyor fakat daha sonra 192.168.l.l tp link bağlantı gidiyor. Bunun yanı sıra sürekli böyle işlem yapmaktan çok sıkıcı ve bıkkınlık veriyor. Tp linkin modemlerinde sanki bir sıkıntı var gibi. Bir çok kişi şikayetçi bu modem markasından. Sürekli bir bağlantı problemi sürekli bir internet bağlantısında kopma durumu. Hatta bir kullanıcının sanki bilerek yapılmış gibi her ayda bir dns ayarları değişiyor ve bunun sonucunda internete giremiyor. Sürekli bir resetleme durumu.

Arayüz giriş adresi: 192.168.1.1

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

şeklinde Modemin ara yüzüne girebilirsiniz. Modeminizi sıfırladıktan sonra yeniden yapılandırmalısınız. Bu kısımlar önemli olduğunu için dikkatinizi çekmek için altı çizili yazdım.

Bütün tp link modemlerinde yazılımsal olarak bir sıkıntıya sahip olduğunu düşünüyorum en azından topladığım bilgilerden bu sonuç çıkıyor ortaya. Ya bu modemi değiştirmeniz gerekli ya da modemi sürekli resetlemeniz gerekiyor.

tp-link-kurulum
tp-link-kurulum

Modemin ara yüzüne girmeyi başara bilirseniz yukarıdaki resimde olduğu gibi bilgileri güncelleyip internet kullanımınıza devam edebilir siniz.

One thought on “192.168.l.l tp link ( Resimli Anlatım )”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir