TP link Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi

Tp link kullanıcı adı ve şifre ekranına girebilmek için öncelikle modem ara yüzünü açmanız gerekmektedir.Tarayıcı kısmına 192.168.1.1 yazarak giriş diyorsunuz kullanıcı adı: admin. Ve şifrede admin olarak her zamanki gibi yer almaktadır. Giriş dediğinizde karşımızda modem ara yüzü yer alır.

Yalnız ufak bir detayında atlamayalım bilgisayarınızı modeme kablo aracılığı ile bağlamanız gerektiğini hatırlatmak istedim.

192-168-1-1-arayuz
192-168-1-1-arayuz

yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere modem arayüzünde kablosuz kısım var buraya gelip buradan kullanıcı adı ve şifre işlemlerini yapabiliyoruz.
Kullanıcı adı ve şifrenizi unutmayın ki işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Ayrıca size bir tavsiyen şifrenizi basit olarak girmeyin ki tahmin edilmesi kolay bir şey olmasın.
Kablosuz ağınızın adını SSI kısmına yazmanız gerekiyor. Şifreleme kısmına ise TKIP/EAS olarak işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra bakım paneli kısmına tıklayarak burada sizden Bakım panelinde ki admin şifresini isteyecek burasında kaydet diyerek midemizin kullanıcı adını ve şifresini kaydetmiş ve değiştirmiş oluyorsunuz.

Aşağıya koyduğum resimde de ok işaretleriyle hangi kutucuğa ne koyacağınız neyi hangi boşluğa dolduracağınız hakkında az da olsa bilgi sahibi olmuş oluyorsunuz.

192-168-1-1-arayuz-doldurma
192-168-1-1-arayuz-doldurma

Bütün işlemleri yaptınız kaydet deyip çıktınız Modemin ara yüzünden.Bunun sonucunda hala bir sorun  yaşıyorsanız modeminizi resetleme ihtiyacına sahipsiniz demektir. Modeminizi resetleyin sonrasında modem kurulumu yapmak için yukarıda verdiğim örnekleri tekrarlardan sisteme girişlerini yapıp kaydedin. Umarım bu sefer işe yaramış ve ayarlar sorunsuz olarak kaydedilmiştir.

0850 7244488 bu numara Tp link müşteri hizmetleri numarasıdır. Eğer işlerinizi tek başınıza çözemiyorsanız yardım almanız gerekmektedir.

Alakalı :

2 thoughts on “TP link Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir