192.168.l.2 TTNET Giriş

Güümüzde teknolojik anlamda oldukça büyük bir buluş halini almış olan,her alanda imdadımıza yetişen bir araç niteliği taşıyan internet’e girebilmek adına bir modem aracı gerekmektedir. İnternet bağlantısının sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesine olanak sağlayan bu araç sayesinde tüm işlemlerimizi rahatlıkla yapabilmekteyiz. Özellikle de ev ve iş yerlerinde kullanılabilmekte olan internet sistemlerinin olmaz ise olmazı durumundadır modem cihazları. Ilgili modem aracının arka tarafında bulunmakta olan cihazı yönetmek amacı ile cihaza yüklenmekte olan yazılımların tümü olarak adlandırılan,oluşabilecek internet problemlerini önlemek amacı ile var olan IP numarası ise var olan internet sisteminin ilgili cihazlara bağlanılmasına yarar sağlamakta olan bir araçtır. Herhangi olası bir problem ile karşılaşıldığında ayarlar menüsünden cihazınız yeniden yapılandırma olanağına sahiptir. Bu nedenle modemin arkasında var olan IP adresinin bulunması zorunludur.

 

Birden çok internet firmasının piaysada bulunması nedeni ile modemler ve buna bağlı olarak IP numaralarıda çeşitlilik göstermektedir. Türk Telekom firmasına bağlı TTNET aboneliği kapsamında internet satın alanlar için geçerli olan IP numarası 192.168.I.2 olarak bilinmekte ve ilgili internet bağlantısı bu IP numarası ile yapılmaktadır. Bu nedenle http://192.168.I.2 adresine giriş yapılarak erişim sağlanabilmektedir. Örneğin evinize internet bağlantısı yaptırmak istediğinizde Türk Telekom kurumuna yapmış olduğunuz başvuru neticesinde yetkili servis tarafından kurulum yapılmak üzere evinize gelinerek ilgili modem kurulumu gerçekleştirilir. Sonrasında ise cihazınızdan wifi üzerine tıkladığınızda modem arkasında yazılı bulunan IP adresini ve modem ismini bularak bağlan butonuna tıkladıktan sonra ilgili wifi şifresinin girişinin yapılması gerekmektedir. İlgili şifreye de IP adresi kısmından ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Böylelikle internet bağlantınız sağlanmış olabilmektedir. İnternet kurulumu adına gerekli olan tüm bağlantıları kapsayan bu adres kapsamında ilgili kurulum yapılabilmekte ve internet aracından istenildiği gibi yararlanılabilme olanağı sağlanmış olmaktadır. İlgili kurulum aşamasında talep edilen kullanıcı adı ve şifre ttnet’e ait modemlerde kullanıcı adı “admin” şifresi ise “ttnet” olarak belirlenmiştir. Hemen hemen her ttnet kullanıcısına ait aynı karakterler kullanılmaktadır.

Alakalı :

One thought on “192.168.l.2 TTNET Giriş”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir