192.168.1.1

İlk olarak modemin markasını ve model numarasını öğrenip 191.168.1.1 e girebilirsiniz. Modemlerin arayüzüne girmek için kullanılan koddur. Bu kodu girdikten sonra kullanıcı adı admin şifre yazmaya genelde gerek olmayacak fakat Eğer olursa şifre de admin yazmanız gerekiyor. Giriş tuşuna bastıktan sonra önünüze bilgileri girebileceğiniz bir ekran açılıyor. İnternet tarayıcısına 192.168.1.1 tıklayarak modem arayüzüne girebiliyorsunuz.

192.168.1.1
192.168.1.1

Modeminizi ilk defa kuracaksanız şifre oluşturmanı gerektirmektedir. Yani Modemin  kurulum işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Bu kurulumu yapmadan önce Eğer laptop varsa wlan kablosuyla laptopumuzu bağlamanız gerekmektedir.

192.168.1.1 Kullanıcı Adı ve Şifre

192-168-1-1-kullanici-adi-sifre
192-168-1-1-kullanici-adi-sifre

192.168.1.1  Kablosuz Ağ

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra modem ekranının sol tarafında kablosuz diye bir seçenek çıkıyor. Burayı tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra kaydet diyoruz.    WPA + WPA2 kablosuz ağ bölümünden bu bir güvenlik tipidir bunu seçip tekrar bir şifre oluşturulup kaydet denilebilir.

192.168.1.1 Modem Sıfırlama

Yine modem sıfırlama işlemi ve modem ile ilgili kurulum işlemleri buradan yapılıyor. Eğer buradan kendiniz giriş yapamazsanız modeminizin model numarasını bulun ve çağrı merkezi müşteri hizmetlerini arayıp buradan yardım alabilirsiniz.Burada önemli olan şeylerden biri modemin üstündeki ışıkların hepsinin yanıyor olması.Eğer ışıkların hepsi yanıyorsa ve siz internete bütün bilgileriniz doğru olmasına rağmen giremiyorsanız burada bir sıkıntı vardır.


Not: Modem modelinize göre firmaların müşteri hizmetleri numarasınız öğrenmek için sitemiz sağ kısmından modelinize göre arama yapınız.


Sıkıntı şu ki müşteri hizmetlerini arayıp oradan yeni bir şifre talep etmeniz gerekmektedir. Kesinlikte hattınızdaki sıkıntı ortadan kalkacak ve internete girebileceksiniz. Kablolu ve kablosuz bilgilerinizi kontrol edip kaydet demeniz gerekiyor ki modeminizi WiFi  olarak da kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden yine modeminizin ara yüzündeyken bağlantı hızınızı da seçebiliyorsunuz. Modem hakkındaki tüm bilgilerin ulaşabileceğiniz ara yüzdür.

192.168.1.1 RESET

İşleri tamamladığınızda modeminize arkasındaki kapama açma düğmesinden Reset atın ve en az 5 dakika beklemeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptığınızda yapmış olduğunuz bütün işlemleriniz kaydedilmiş hazır bir şekilde olacaktır. Modeminizi açtığınızda internet bağlantısı kısmına bakabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra internet bağlantı noktasına tıklandığında ağlar mevcuttur. Bu ağa bağlana biliyorsanız internet kurulumunuz şifreleme işlemleriniz veya modem adı değiştirme işlemleriniz gibi işlemlerini tamamladığınızda otomatik olarak internet ağına bağlanacaktır. İşleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Alakalı : , , ,

One thought on “192.168.1.1”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir