http//192.168.0.1.1 admin password

Bu site bulunamıyor hatası sonucu ayarları yapmak üzere http//192.168.0.1.1 admin password  düzenlemelisiniz. Bilindiği gibi admin kelimesi türkçe olarak yönetim, idare, yönetici  anlamları taşımaktadır. İçerisinde bulunmakta olduğu tüm sistemlerde yönetici konumundadır. İnternet üzerinde bulunmakta olan bir web sitesinde adminlik yani yöneticilik görevini üstlenmiş olan bir kişi site kurallarına aykırı davranan kişileri siteden silerek uzaklaştırma yetkisine sahiptir örneğin. Yalnızca internet üzerindeki websitelerine bağlı olarak değil bir çok alanda kullanım gerçekleştirebilen admin (yönetici) teknoloji anlamında oldukça sıklıkla kullanılan bir ürün olan bilgisayarlarımızın faaliyet gösterebileceği internet aracının kurulması esnasında kullanılmakta olan modem gibi aygıtlarda da yönetici görevi üstlenmektedir.


Giriş için gerekli ip numarası : 192.168.1.1


 

192-168-0-1
192-168-0-1

Böylelikle bilgisayar cihazının internet ile tanışabilmesine olanak sağlamakta olan modem cihazının içerisine bulunmakta olan adminin yönlendirmeleri neticesinde kurulum aşaması oldukça sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Gerekli tüm düzenlemelere sahip olan admin’de yüklü bulunan işletim sistemleri kapsamında bilgisayarın internet bağlantısı yapılırken istemekte bulunan kullanıcı adı ve şifresi kısmına admin ve gerekli şifre girildikten sonra internete erişim olanağı sağlanmaktadır. Hemen hemen her sitenin ve cihazın kendi adına tanımlı bir yönetici ve bu yöneticiye ait bir şifre bulunmaktadır. Giriş işlemlerinin bu şekilde yapılmaktadır. Bilgisayar cihazına bağlanacak olan modeme bağlı IP adresinin  192.168.0.1.1 olarak belirlenmesi sonucunda ilgili adresi kullanarak yöneticiye erişebilmek mümkün olmaktadır. Yönetici (admin) tarafından ise ilgili cihaz üzerinde çeşitli yazılımlar,ayarlarda yapılan güncellemeler,şifre değişiklik işlemleri, güvenlik ayarları, Ağ yönetimi,DNS,Proxy,gibi ayarlamaları kolaylıkla yapabilmektedir. Böylelikle nerede olursanız olun internet ile ilgili ayarlarınızı admin tarafından rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Ancak admin kadar önemli olan bir konu ise admin password konusudur. Yani yönetici şifresi adı altında bilinmekte olan bu şifre ile ilgili giriş işlemi sağlanarak ayarların tümü üzerinde değişiklik uygulamaları yapılabilmektedir. Bu nedenle ilgili admin şifresinin bilindik bir şifre olmasına dikkat edilmeli yada bir yere not edilmelidir. Her ne kadar unutulması anında yeni şifre talebi girilmiş olsa da yinede şifre değişikliği talebinde modem cihazının fabrika ayarlarına geri dönüş sağlayacağından yapılan bütün internet ayarları da sıfırlanmaktadır. Bu nedenle var olan şifrenin unutulmaması daha olası bir durumdur. Genellikle tüm bilgisayar ve bağlı modem cihazlarında kullanıcı adı admin olarak belirlenmekte admin password ise ismin aynısı olan admin olarak yazılmaktadır.

0 thoughts on “http//192.168.0.1.1 admin password”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir