192.168.l.l Vodafone

İnternete bağlanmak için gerekmekte olan iki farklı sistem mevcut olmak ile beraber bunlardan biri internet sağlayıcısı olmakta ülkemizde söz konusu olan bu olanağı sunan son derece az firma mevcut olmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ve pek çok kişi tarafından da tercih edilmekte olan Vodafone, mevcut olan bu durumundan bağlantı ve işlem konusunda hakkında en çok sorulan ve araştırma yapılan firma olma özelliği taşımaktadır. Bu sebepten dolayı söz konusu internet sağlayıcısını kullanmakta olan kişilerin mevcut olan sorularına cevap vermek ve yapacakları işlemler ile alakalı olarak yönlendirmelerde bulunmak için 192.168.l.l Vodafone sistemi ile alakalı olarak bilgi vermek son derece faydalı olacaktır.

Bu IP Adresine Nasıl Bağlanılır?

İlk aşamada hizmet alabilmek ve işlem yapabilmek için gerekli olan girişi sağlamak gerekmektedir. Bunun için ise internete girmek için kullanmakta olduğumuz cihazda yüklü olan tarayıcının  adres çubuğuna 192.168.l.l yazmamız ve sonrasında açılacak olan ekranı beklememiz gerekmektedir.

Daha sonra karşımıza gelecek olan yeni ekran üzerinden bizden talep edilmekte olan kullanıcı ve şifreyi girmemiz gerekmektedir. Bu bilgiler ise modemimizin markasına göre tespit edilecek olup daha detaylı bilgi için modeminize ait olan kullanma kılavuzundan faydalanabilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra mevzu bahis olan IP adresi olan gerekli bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

192.168.l.l Adresi Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Eğer gerekli olan giriş aşamalarını tamamladı iseniz bu aşamada yapabileceğiniz işlemleri merak ediyorsanız bunlardan bazıları yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

 1. Modem kurulum ayarları,
 2. Modem şifre ayarları,
 3. Modem isimlendirme işlemleri,
 4. Port açma işlemi be port kapatma işlemi,
 5. Lan ayarları,
 6. Wlan ayarları,
 7. Otomasyon ayarları,
 8. Paylaşım ayarları,
 9. IP TV işlemleri,
 10. IP kamera işlemleri,
 11. Ağ ayarları,
 12. Güvenlik duvarı işlemleri,
 13. NAT ayarları ve buna benzer daha pek çok farklı düzenleme, ayarlama ve işlem olmaktadır.

Eğer siz de internet sağlayıcısı olarak Vodafone’u seçti iseniz yazımızı takip ederek pek çok farklı işlem yapabilirsiniz.

Alakalı : , ,

0 thoughts on “192.168.l.l Vodafone”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir